Elevpremier

Vi har nå trukket de individuelle vinnerne i MatteMaraton. Først litt ros til alle sammen: 

I løpet av én hektisk måned har 120 000 elever sammen løst 42,2 millioner matematikkoppgaver. Det har vært en måned spekket med matematiske samtaler, engasjement og positivitet , den sunne frustrasjonen når man må strekke hjernen for å løse oppgaver man ikke har sett før og ikke minst: den forløsende gleden når man som elev mestrer nytt terreng og som lærer ser barn og unge vokse ved å mestre og takle nye utfordringer. 

For oss i Kikora har det vært en utrolig morsom og utrolig hektisk måned. Telleverket har løpt varmt og engasjementet hos alle dere som har deltatt i årets MatteMaraton har vært til stor inspirasjon for oss. Vi gleder oss veldig til å fortsette å utvikle Kikora og MatteMaraton slik at alle som bruker Kikora skal oppleve at matematikk kan være et fag hvor det er gøy og motiverende å utforske og mestre både oppgaver og teori.

 

Så til premiene

I år har vi hatt flere elevpremier enn noensinne: 

10 ipader

15 Star Wars Jedi Challenge 3D sett

40 Chromecasts

Driftetur med Fredrik Aasbø

Blant nesten 32 000 fullførte Maraton trakk vi så følgende heldige vinnere, listet alfabetisk etter skole. Vi er nå i ferd med å kontakte lærerne til disse elevene for å avtale oversendelse av premiene.

 

SKOLE - KOMMUNEPREMIEFORNAVNKLASSE
1
Andebu skole - Sandefjord kommuneChromecastMia5A
2
Arnestad skole - Asker kommuneKinobilletterCarmen Helena2D
3
Asak skole - Skedsmo KommuneChromecastAmanda Henrikke8A
4
Bergenhus skole - Rakkestad kommuneChromecastMiriam5A
5
Blakstad skole - Asker kommuneChromecastVaar6B
6
Blakstad skole - Asker kommuneChromecastMax5B
7
Blakstad skole - Asker kommuneiPadHelle6A
8
Blakstad skole - Asker kommuneKinobilletterMaria6B
9
Bondi skole - Asker kommuneChromecastViktor7C
10
Bondi skole - Asker kommuneStarWarsThomas August5.
11
Brentemoen skole - Lillesand kommuneChromecastTora5.
12
Bruhagen barneskole - Averøy kommuneChromecastLea Sofie5B
13
Bruhagen barneskole - Averøy kommuneKinobilletterKristine3B
14
Damsgård skole - Bergen kommuneChromecastTom5.
15
Danvik skole - Drammen KommuneChromecastDyveke7.3
16
Disen skole - Oslo kommuneiPadSon6D
17
Eikefjord barne- og ungdomsskule - Flora kommuneiPadSara5.
18
Fagerholt skole - Kristiansand kommuneChromecastSophie7B
19
Flekkerøy skole - Kristiansand kommuneChromecastHalldis5.
20
Frakkagjerd barneskole - Tysvær kommuneChromecastFrida4.
21
Frakkagjerd ungdomsskole - Tysvær kommuneKinobilletterAnne Synnøve9B
22
Frydenlund skole - Elverum kommuneChromecastSebastian5B
23
Geilo barne- og ungdomsskole - Hol kommuneStarWarsJonatan Ho Jin10C
24
Grefsen skole - Oslo kommuneChromecastStine4A
25
Grefsen skole - Oslo kommuneChromecastMartine2C
26
Grevlingen ungdomsskole - Vestby KommuneDrifteturSvein-Ivar9D
27
Grønnåsen skole - Bodø kommuneStarWarsVegard5B
28
Gullhaug skole - Bærum kommuneChromecastJulia4.
29
Heggedal skole - Asker kommuneiPadRolf6C
30
Hofstad skole - Asker kommuneiPadEmma Christin5.
31
Hvalstad skole - Asker kommuneChromecastAgata Maria
32
Hvalstad skole - Asker kommuneChromecastLina5.
33
Hvalstad skole - Asker kommuneiPadErle3.
34
Jeriko skole - Oslo kommuneKinobilletterBurak5A
35
Kjeldås skole - Sande KommuneStarWarsArminas4.
36
Kjørbekkhøgda skole - Skien kommuneStarWarsMats Leander5.
37
Klyve skole - Skien kommuneStarWarsIngeborg Sofie4A
38
Kolbotn skole - Oppegard kommuneChromecastCharlotte Linnéa6A
39
Kolnes skole - Karmøy KommuneChromecastHenrik5.
40
Krokstad skole - Nedre Eiker KommuneChromecastAlver6D
41
Landvik skole - Grimstad kommuneChromecastTiril6B
42
Landvik skole - Grimstad kommuneChromecastSara2C
43
Larkollen skole - Rygge kommuneChromecastJohannes3.
44
Lena ungdomsskole - Østre Toten kommuneStarWarsHanna Lerche8B
45
Lerstad skole - Ålesund kommuneKinobilletterJørgen6.
46
Lunde barneskole - Skien kommuneStarWarsRønning6C
47
Lundehaugen ungdomsskole - Sandnes KommuneChromecastMikolaj9C
48
Markaplassen skole - Trondheim KommuneStarWarsTuva8D
49
Nesoddtangen skole - Nesodden kommuneiPadMaria Isabell6D
50
Nesoddtangen skole - Nesodden kommuneStarWarsKathy6C
51
Presteheia skole - Kristiansand kommuneiPadMathilde6A
52
Presteheia skole - Kristiansand kommuneKinobilletterIben7A
53
Rakkestad ungdomsskole - Rakkestad kommuneDrifteturMikael10B
54
Rasta skole - Lørenskog kommuneChromecastIda6B
55
Sande skole Sandefjord - Sandefjord kommuneChromecastHelene5A
56
Sandesundsveien skole - Sarpsborg kommuneStarWarsAllayth5.
57
Sjetne - Trondheim KommuneChromecastSigrid5C
58
Skavøypoll skule - Vågsøy kommuneStarWarsDominyka5.
59
Skavøypoll skule - Vågsøy kommuneStarWarsStine5.
60
Skeiene ungdomsskole - Sandnes KommuneChromecastDaniel8D
61
Sky skole - Larvik kommuneChromecastJonas6B
62
Slattum skole - Nittedal kommuneChromecastOda6A
63
Slidre skule - Vestre Slidre kommuneChromecastGabriel5B
64
Smeaheia skole - Sandnes KommuneChromecastKaroline5B
65
Spjelkavik barneskole - Ålesund kommuneStarWarsNora6A
66
Storøya skole - Bærum kommuneKinobilletterJohanna Chloé3.
67
Toftøy skule - Øygarden kommuneStarWarsNaomi7B
68
Uskedalen skule - Kvinnherad KommuneChromecastDagny5.
69
Vang barne- og ungdomsskoleiPadVebjørn Høyme4.
70
Vang-barne-og-ungdomsskule - Vang kommuneChromecastKristina5.
71
Vardåsen skole - Asker kommuneChromecastJonas6.
72
Vardåsen skole - Asker kommuneiPadRuku4B
73
Vardåsen skole - Asker kommuneKinobilletterMarie6.
74
Vågåmo skule - Vågå kommuneChromecastDina05.
75
Øreåsen skole - Rygge kommuneChromecastRajula1A
76
Ålgård skole - Gjesdal kommuneChromecastNoah7C
77
Åssiden skole - Drammen KommuneKinobilletterJavid Ali5B